‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 4-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (200) 11 x 9 Sheets, 12/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
$353.30
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled Four Subject Spiral Wirebound Notebook |
| Height | 0.75" |
| Length | 11" |
| Features | Storage Pocket ~ Smooth ~ Micro Perforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Easy Tear ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.