Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 9.75" |
| Length | 0.1" |
| Features | Durable ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Notebook |
Description
Durable, hard cover, one-subject composition books are great for note taking and journaling. 3/8" wide ruled with red margin. Measures 9.75" x 7.5". Includes 100 sheets.