‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 3-Subject, Medium/College Rule, Assorted Cover Colors, (120) 11 x 9 Sheets, 24/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
$450.09
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 120 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled 3 Subject Spiral Notebook |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Basis Weight | 15 lb |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Easy Tear ~ Coil Locked ~ Snag Resistant ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Hole-punched |
| Length | 11" |
| Height | 0.50" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3045029
-
Product Code: UNV20940
-
Product Code: SKU-3045027
-
Product Code: SKU-3045026
-
Product Code: TOP73505
-
Product Code: TOP65031
-
Product Code: TOP63795
-
Product Code: TOP20801
-
Product Code: SKU-3165161
-
Product Code: RED53110
-
Product Code: RED53010
-
Product Code: MEA09910
-
Product Code: REDA7150BLK
-
Product Code: RED43475
-
Product Code: RED43461