‹ Prev
Next ›
Subject Wirebound Notebook, 1-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (100) 11 x 9 Sheets, 24/Carton
Ships in 6-10 Business Days
Non-Returnable
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
$365.27
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | College Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Width | 8.5" |
| Height | 0.38" |
| Length | 11" |
| Features | Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Hole-punched ~ Easy Tear ~ Coil Locked ~ Smooth ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.