<
>
Xstamper VX Pre-inked Small Return Stamp - Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 1 Each
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression Width | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Product Name | VX Pre-inked Small Return Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
