<
>
Xstamper 44-character Custom Stamp - Custom Message Stamp - 0.69" Impression Width x 3.31" Impression Length - 50000 Impression(s) - Recycled - 1 Each
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Impression Type | Custom Message Stamp |
| Impression Width | 0.69" |
| Impression Length | 3.31" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Product Name | 44-character Custom Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
Personalize with a message, signature, logo or artwork. Custom stamp delivers one to four lines, each with a maximum of 44 characters. Ideal for large business address stamps. Stamp is pre-inked in either choice of red, black, blue, green or purple, and dispenses up to 50,000 impressions before re-inking. Impression size is 11/16" x 3-5/16". Ergonomic stamp contains a high percentage of recycled material. Contact customer service to customize your stamp. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
