‹ Prev
Next ›
Victor Midnight Black Collection Wood Pencil Cup - 4.4" Height x 5.6" Width x 3.9" Depth - Wood, Glass - Black - 1 Each
- Large pencil cup for storing pens, pencils and other utensils.
- Angled note compartment on front holds sticky notes and allows for easy writing.
- Frosted glass windows provide an elegant touch.
- Faux leather surface not only keeps your notes steady, but also provides luxury.
- Hand-finished matte black surfaces offer a clean and modern look.
$28.90
Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Name | Midnight Black Collection Wood Pencil Cup |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 5.6" |
| Depth | 3.9" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Victor Technology, LLC |
| Height | 4.4" |
| Features | Sturdy ~ Durable ~ Rubber Feet ~ Compartment |
Product Information
| Brand | Victor |
| Type | Desk Tidies |
Description
Ideal for home or the office, this pencil cup with note holder is part of the Victor Midnight Black Collection that combines functional solutions with appealing design elements. Use the large pencil cup for storing writing utensils and the angled note compartment for easy writing and viewing. Sturdy wood construction features a durable, double-coated, matte black finish. Frosted glass windows add a touch of class. Nonslip rubber feet reduce movement and protect your worksurface from scratches and scuffs.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.