- Industrial strength, high energy magnets provide multi-purpose use throughout your office, home and commercial space.
- ideal for magnetic glass dry-erase boards. Holds multiple pieces of paper.
- Modern finish goes well with any magnetic surface.
- High energy magnets are one of strongest magnets currently made.
- A great utility accessory to have in creative areas and conference rooms.
<
>
U Brands High Energy Magnets - 1.3" Diameter - Round - Durable - 1 Pack - Brushed Metal
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Product Material | Metal |
| Product Color | Brushed Metal |
| Shape | Round |
| Width | 1.3" |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Product Name | High Energy Brushed Metal Magnets |
| Application/Usage | Office ~ Warehouse ~ Classroom ~ Commercial ~ Garage ~ Magnetic Board ~ Home ~ School ~ Refrigerator |
| Assembly Required | No |
| Diameter | 1.3" |
| Country of Origin | China |
| Height | 0.2" |
| Length | 1.3" |
| Features | Durable |
| Manufacturer | U Brands |
| Manufacturer Website Address | http://www.ubrands.com |
Product Information
| Brand | Unbrnaded |
| Type | Accessories |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
