Product Details
General Information
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Recycled Content | 100% |
| Product Name | Value Line Recycled Magazine File |
| Width | 9.8" |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.storex.ca |
| Height | 11.5" |
| Country of Origin | Canada |
| Depth | 4" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Magazine file is made from strong, impact-resistant plastic to provide long-term durability and organization. Cutout walls allow you to quickly see your magazine covers for quick retrieval. Plus, its eco-friendly construction is made from a high percentage of post-consumer materials to minimize its environmental impact. Magazine file coordinates with other Storex value line items (sold separately).
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.