<
>
StarTech.com 1m External Mini SAS Cable - Serial Attached SCSI SFF-8088 to SFF-8088
Product Details
General Information
| Shielding | Yes |
| Product Color | Black |
| Cable Type | SAS |
| Cable Length | 3.28 ft |
| Data Transfer Rate | 6 Gbit/s |
| Connector on Second End Details | 1 x 26-pin SFF-8088 Mini-SAS |
| Connector on First End Details | 1 x 26-pin SFF-8088 Mini-SAS |
| Connector Type on First End | SFF-8088 Mini-SAS |
| Connector Type on Second End | SFF-8088 Mini-SAS |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | SFF-8088 |
| Connector 2 | SFF-8088 |
| Connector gender | Male/Male |
| Product colour | Black |
| Weight | 151 g |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 14 mm |
| Package weight | 161 g |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | Computer Cables |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
