Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Product Name | Pre-moistened Cleaning Tissues |
| Width | 5" |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Manufacturer Website Address | http://www.bausch.com |
| Manufacturer | Bausch & Lomb, Inc |
| Length | 8" |
| Height | 9.8" |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Application/Usage | Eyeglasses ~ Display Screen ~ Lens ~ Multipurpose |
Product Information
| Brand | Bausch + Lomb |
| Type | Computer Cleaning General |
Description
Individually packaged tissues treated with anti-fog formula for continuously clear glasses. Silicone based, anti-static formula cleans glass and plastic. Works in cold to hot and hot to cold conditions. Perfect for heavy and light industrial, office, sports and recreation. Excellent for non-coated glasses.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.