‹ Prev
Next ›
Samsonite Carrying Case (Briefcase) for 14.1" Notebook - Black - Shoulder Strap, Handle - 10.8" Height x 2.5" Width x 15.5" Depth - 1 Each
Mobile Workforce Essentials
$90.00
Product Details
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Product Color | Black |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsonite.com |
| Product Name | Ladies Slim Briefcase |
| Width | 2.5" |
| Application/Usage | Notebook ~ Luggage |
| Closure Type | Zipper |
| Depth | 15.5" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Samsonite |
| Height | 10.8" |
Product Information
| Brand | Samsonite |
| Type | Business |
Description
A tailored shape, exposed zippers and thoughtfully expressed organization elevate this slim brief from practical to sophisticated. Padded compartment allows you to safely store laptops up to 14.1" in size. Removable shoulder strap adjusts to provide a comfortable fit with all users. Smart Strap secures to the handles of your upright luggage for consolidated travel. Front zippered pocket keeps your smaller supplies organized and easily accessible.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.