- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
<
>
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 23 gal Capacity - Rectangular - 32.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16.3" |
| Height | 32.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
