Product Details
General Information
| Product Color | Clear |
| Features | Heavy Duty |
| Height | 9.6" |
| Length | 3.4" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Country of Origin | United Arab Emirates |
| Application/Usage | Cleaning |
| Product Name | 32-oz Trigger Spray Bottle |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Width | 3.4" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid Commercial |
| Type | Sprayer |
Description
Spray bottle with trigger makes cleaning easier and more effective. Heavy-duty plastic construction is perfect for commercial cleaning fluids. High-capacity spray trigger disperses approximately 3.3 ml per spray. Graduated markings allow easy measuring.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.