‹ Prev
Next ›
Officemate Breast Cancer Awareness Slim Clipboard Storage Box - Storage for Paper, Form, Notepad, Pen, Pencil - 11" Sheet Size - Pink - 1 Each
- Slim design fits in briefcase or backpack.
- Separate compartments for writing instruments.
- Storage area for letter-size papers.
- Easy-opening secure clasp.
$23.19
Product Details
General Information
| Product Color | Pink |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 11" Width |
| Width | 1.3" |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | Breast Cancer Awareness Slim Clipboard Storage Box |
| Length | 10" |
| Features | Low Profile Clip |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
Slim Clipboard Storage Box is slender enough to fit into most briefcases but offers ample storage space for papers, forms, notepads and more. Pink color with pink ribbon supports breast cancer awareness. Separate storage compartment organizes your pens and pencils. Low-profile, steel clip provides a strong grip to secure papers for quick reference.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.