<
>
Lorell Conjure Executive Mesh High-back Chair - Black Seat Color - Black Back Color - Mesh Back Material - High Back - 5-star Base - 1 Each
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Seat Feature | Padded ~ Upholstered ~ Cushioned |
| Product Name | Conjure Executive Mesh High-back Chair |
| Width | 25.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 26.8" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Height | 43.7" |
| Features | Tilt Tension ~ Comfortable ~ Ratchet Back ~ Seat Slider |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
