<
>
Lorell Classroom Mobile Chairs - Four-legged Base - Navy - Polypropylene - 2 / Carton
Product Details
General Information
| Base Shape | Four-legged |
| Color Family | Blue |
| Chair/Seat Type | Stacking Chair |
| Assembly Required | No |
| Number of Legs | 4 |
| Product Color | Navy |
| Product Material | Polypropylene |
| Seat Feature | Contoured |
| Product Name | Classroom Mobile Chairs |
| Width | 18.5" |
| Packaged Quantity | 2 / Carton |
| Depth | 21" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Height | 30" |
| Features | Mobility ~ Swivel Caster ~ Comfortable |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
