Product Details
General Information
| Laminating Sheet Width | 25" |
| Laminating Sheet Thickness | 3 mil |
| Laminating Sheet Length | 250 ft |
| Product Color | Clear |
| Sealing Process | Hot-run ~ Heat-Free |
| Product colour | Transparent |
| Printing media thickness | 3 µm |
| Width | 635 mm |
| Height | 76200 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Laminating Roll |
Description
Standard roll laminating film for use with hot roll and heat shoe laminators. - Standard quality roll film - Poly-in, 1" core - Multiple roll sizes and mil thicknesses available - 2 rolls per roll