‹ Prev
Next ›
DURABLE Click Fold Magnet Badge Holder - 2.9" Height x 3.8" Width x 0.3" Depth - Polypropylene - Clear - 1 Pack
- Elegantly curved, convex-style badge holder.
- Open and snap closed for easy insertion of business cards.
- All-in-one frame holds insert firmly in place.
- Perfect for conferences, meetings and seminars.
$55.00
Product Details
General Information
| Product Color | Clear |
| Product Name | Click Fold Magnet Badge Holder |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Width | 3.8" |
| Country of Origin | Germany |
| Depth | 0.3" |
| Application/Usage | Business Card |
| Height | 2.9" |
| Manufacturer | Durable Office Products Corp. |
Product Information
| Brand | Durable |
| Type | Magnetic Card Holder Kits * Ma |
Description
Elegantly curved, convex-style badge holders open and snap closed like a clam shell for easy insertion of a business card or microperforated printable insert. Horizontal design offers a streamlined, professional appearance. Environmentally safe, clear polypropylene ensures durability and provides long-lasting protection. Powerful, double magnetic clip lets you conveniently attach the badge without damaging your clothes. Badge holder is designed for use with Durable badge inserts (sold separately).
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.