Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pads |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Features | Micro Perforated ~ Easy Tear ~ Rigid ~ Chipboard Backing |
| Height | 11.75" |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-3058948
-
Product Code: SKU-3058946
-
Product Code: SKU-3045282
-
Product Code: SKU-3045281
-
Product Code: UNV35693
-
Product Code: TOP7531
-
Product Code: TOP74880
-
Product Code: TOP63975
-
Product Code: TOP63410
-
Product Code: TOP63130
-
Product Code: AMP20360
-
Product Code: TOP20304
-
Product Code: TOP20204
-
Product Code: TOP20054R
-
Product Code: TOP20029
-
Product Code: TOP20018
-
Product Code: PAC4910