‹ Prev
Next ›
Digital Innovations ScreenDr Wet/Dry Streak-Free Wipes, 70-pack - For Electronic Equipment, Display Screen - Alcohol-free, Ammonia-free, Streak-free, Non-abrasive, Anti-static, Soft - White, Blue - 70/Tub - 1 Each
- Microfiber drying cloth dries screen completely, eliminating streaks.
- Patent-pending dual compartment lid gives you easy access to wet wipes and offers convenient vented storage for drying cloth.
- Specially-formulated cleaning solution works at the molecular level to safely remove dust, dirt, oil and static.
- Safe for any electronics surface so it won't scratch or harm delicate coatingsāgreat for LCD and plasma screens.
$14.25
Product Details
General Information
| Product Color | White ~ Blue |
| Product Name | ScreenDr Wet/Dry Streak-Free Wipes, 70-pack |
| Width | 3.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.allsop.com |
| Application/Usage | Electronic Equipment ~ Display Screen |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Allsop, Inc |
| Length | 3.3" |
| Height | 9" |
Product Information
| Brand | Digital Innovations |
| Type | Computer Cleaning General |
Description
Clean your electronics and screens safely and conveniently with these ScreenDr Wet/Dry Wipes. Nonabrasive, disposable wipes are coupled with a soft, microfiber drying cloth to safely remove dust, dirt, oil and static. Microfiber cloth dries your screen completely, eliminating streaks. Dual compartment lid provides easy access to wet wipes and offers convenient, vented storage for drying cloths. Wipes are safe for any electronic surface so they won't scratch or harm delicate coatings. They are great for LCD and plasma screens. Enjoy a stunning finish free of streaks and static.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.