‹ Prev
Next ›
Deflecto Multi-Compartment DocuHolder - 3 Compartment(s) - 3 Tier(s) - 12.62" Height x 9.50" Width x 6.25" Depth - Desktop - Magazine Size - Clear - Plastic - 1 Each
- For A4 literature
- Three tiers
- Durable and clear styrene consruction
- Can be wall mounted or free standing
- Slanted for optimum presentation
$69.60
Product Details
General Information
| Placement | Desktop |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Capacity/Pockets | 3 Pockets |
| Dimensions | 237x160x323mm |
| Dimensions (WxDxH) | 245x322x160mm |
| Country of Origin | China |
| Material | Polystyrene |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Pocket Size | A4 |
| Manufacturer | Deflecto Ltd |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 580g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
The Deflecto A4 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the three-tiered display provides room for a number of different items. With a clear plastic construction, your literature is highly visible and you do not have to worry about the deterioration of your display over time. Can be wall mounted or stand free for ease of use and versatility.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.