Product Details
General Information
| Product Color | Assorted |
| Recycled Content | 70% |
| Product Name | Folder Holder Assortment |
| Width | 12" |
| Packaged Quantity | 4 / Set |
| Post-consumer-waste% | 60% |
| Height | 9.8" |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Depth | 5.8" |
| Country of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Organize your files for easy reference with the Classroom Keepers Folder Holders. Sturdy corrugated boxes are ideal for storing, protecting and organizing classroom material. Long angle cut reveals files at a glance. The coated finish helps protect them during daily use. Each holder is durable and transportable, and fits in any office or classroom setting. Colors include red, green, blue and purple. All folder holders are recycled and recyclable.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.