- One month on each sheet with a new pet image each month.
- One block per day.
- Yearly calendar at the bottom of each sheet.
- Large notes section on the side.
- Reinforced chipboard backer.
- Clear vinyl corners.
- Tear-off sheets, bound at top and perforated.
<
>
Blueline Man's Best Friend Dogs Desk Pad Calendar - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 22" x 17" Sheet Size - Desk Pad - Paper - 17" Height x 22" Width - 1 Each
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Julian Dates | Yes |
| Recycled | Yes |
| Placement | Desk Pad |
| Product Name | Man's Best Friend Dogs Desk Pad Calendar |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 22" |
| Time Period | 12 Month |
| Start Year | 2024 |
| Start Month | January |
| Sheet Width | 22" |
| Sheet Height | 17" |
| Height | 17" |
| Features | Reminder Section ~ Notes Area ~ Tear-off ~ Event Planning Sheet ~ Moon Phases ~ Holiday Listing ~ Reference Calendar |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Date Format | Monthly |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Blueline |
| Type | Calendar |
Description
Adorable pet theme with a new panoramic pet image each month. One month per sheet, one block per day, a yearly calendar and large ruled notes section on the side. Includes a reinforced chipboard backer and clear vinyl corners. Tear-off sheet, bound at top. Punched for hanging.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
