‹ Prev
Next ›
Bausch + Lomb Sight Savers Lens Cleaning Tissues - For Reading Glasses, Eyeglasses, Monitor, Camera Lens, Binocular - Anti-fog, Anti-static, Pre-moistened, Silicone-free, Individually Wrapped - Multi - 100/Box - 5 / Carton
- Keeps glass or plastic lenses spotless.
- Antifog, antistactic.
- Dispenser box can be attached to wall or placed on countertop.
$197.45
Product Details
General Information
| Product Color | Multi |
| Product Name | Sight Savers Lens Cleaning Tissues |
| Width | 5" |
| Packaged Quantity | 1000 / Carton |
| Manufacturer Website Address | http://www.bausch.com |
| Application/Usage | Reading Glasses ~ Eyeglasses ~ Monitor ~ Camera Lens ~ Binocular |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Height | 11" |
| Length | 8" |
| Manufacturer | Bausch & Lomb, Inc |
Product Information
| Brand | Bausch + Lomb |
| Type | Computer Cleaning General |
Description
Keep glass or plastic lenses spotless with antistreaking, antistactic cleaner. Comes in dispenser box that can be attached to wall or placed on countertop. Tissues come in individual packets.