Product Details
General Information
| Product Color | Blue ~ White |
| Product Material | Fiberboard |
| Recycled Content | 60% |
| Product Name | STOR/FILE Magazine File Storage |
| Width | 4.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 9.5" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Height | 12" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Magazine file offers cost-effective storage. Ideal for standard letter-size magazines, periodicals or files. Sturdy white fiberboard construction withstands moderate usage on desk or shelf.