‹ Prev
Next ›
Avery® Sure Feed® White Shipping Labels - 3 21/64" Width x 4" Length - Permanent Adhesive - Rectangle - Inkjet - Matte - White - Paper - 6 / Sheet - 20 Total Sheets - 120 Total Label(s) - 120 / Pack
- Provide vivid color and sharp text for brilliant, high-resolution color images.
- Ideal for mailings, messages, invitations and announcements.
- Guaranteed printer performance in HP, Canon®, Epson® and other popular printers.
- 8.5" x 11" sheets.
$25.53
Product Details
General Information
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Length | 4" |
| Label Width | 3 21/64" |
| Finishing | Matte |
| Number of Sheets | 20 |
| Number of Labels per Sheet | 6 |
| Product Material | Paper |
| Print Technology | Inkjet ~ Laser |
| Product Color | White |
| Shape | Rectangle |
| Total Number of Labels | 120 |
| Product Name | White Shipping Labels, Sure Feed®, 3-1/3" x 4" , 120 Labels (8254) |
| Manufacturer Website Address | http://www.avery.com |
| Packaged Quantity | 5 |
| Features | Repositionable ~ Permanent Adhesive ~ Jam Resistant ~ Customizable |
| Manufacturer | Avery |
| Country of Origin | Mexico |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Shipping Label |
Description
Labels can be printed with vivid color and sharp text and are ideal for special mailings, messages, invitations and announcements. Easy to customize with free templates and designs using Avery Design & Print. 8.5" x 11" sheets for color laser and inkjet printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.