- Distressed leather-like covers with stitched edges for a polished look that's perfect for today's modern professionals.
- Clipboard on front cover conveniently secures loose papers and notes while on the go.
- Included monthly planner's 13-month date range runs from January – January to cover the full year and beyond.
- Planner's one month per two-page spreads feature unruled daily blocks for open scheduling of events and deadlines.
- Monthly spreads in planner also feature a ruled notes column for extra writing space and past/future month reference calendars to check dates as you plan.
- Each month in planner is tabbed for easy navigation.
- Planner's special pages, including a holiday listing, 3-year reference calendars, an event calendar, contacts pages and notes pages, are easy to reference while planning.
- Features an interior pocket to hold loose papers and a vertical slot to hold the removable planner.
At-A-Glance Signature Collection ClipFolio with Monthly Planner - Large - Monthly - 13 Month - January 2026 to January 2027 - 1 Month Double Page Layout - 8" x 11" Sheet Size - White Sheet - Wire Bound - Brown - Faux Leather - 12.5" Height - 1 Each
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Color | Brown |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Features | Appointment Schedule ~ Built-in Calendar ~ Storage Pocket ~ Tabbed ~ Stitched ~ Removable |
| End Month | January |
| Date Format | Monthly |
| Width | 9.4" |
| Height | 12.5" |
| Product Name | Signature Collection ClipFolio with Monthly Planner |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Sheet Width | 9" |
| Sheet Height | 12" |
| Start Month | January |
| Time Period | 13 Month |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | At-A-Glance |
| Type | Planner |
Description
The AT-A-GLANCE® Signature Collection™ Monthly Clipfolio has distressed leather-like covers with stitched edges for a polished look that's perfect for modern professionals. A clipboard on the clipfolio's front cover is useful for securing loose papers and notes while on the go. The included monthly planner's 13 month date range runs from Jan. – Jan. to cover the full year and beyond. Planner's one month per two-page spreads feature unruled daily blocks for open scheduling. Monthly spreads in planner also feature a ruled notes column for extra writing space and past/future month reference calendars to check dates as you plan. Each month is tabbed for easy navigation. Planner's special pages include a holiday listing, 3-year reference calendars, an event calendar, contacts pages and notes pages. Clipfolio features an interior pocket to hold loose papers and a vertical slot to hold the removable planner.
