‹ Prev
Next ›
APC by Schneider Electric Rack Mount - Black - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
- Designed for the NetShelter SX 750 mm wide enclosures
- contribute to better cooling and overall performance of the equipment
- Help organize and manage cables efficiently, reducing clutter inside the Rack
- Made from high-quality materials, ensure durable protection
- Ease of installation
$337.19
Product Details
General Information
| Type | Mounting kit |
| Product colour | Black |
| Width | 76 mm |
| Depth | 13 mm |
| Height | 114 mm |
| Weight | 820 g |
| Package width | 165 mm |
| Package depth | 241 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Quick installation guide | Yes |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 3.22 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Product Information
| Brand | APC |
| Type | Cable Tidy |
Description
Thsi product AR7706 promotes proper airflow while allowing cables to be passed from the front to the rear of the rack.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.