‹ Prev
Next ›
Advantus Fusion Magazine File, Black/Gray - Vertical - 12" Height x 4" Width x 9.9" Depth - Polystyrene - Black, Gray - 1 Each
- For paper, notebooks, magazines, craft paper, notes, binders, and more.
- Can hold about 12 magazines or about 1,000 sheets of regular thickness paper.
- Store on desktops, countertops, or shelves to maximize space.
- Organize a workspace, home office, or classroom.
- The hole in the front is for easy grabbing and pulling to easily find contents.
- Minimalist color schemes are perfect for any modern office or home décor.
$11.54
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Gray |
| Width | 4" |
| Product Name | Fusion Magazine File, Black/Gray |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Features | Durable |
| Height | 12" |
| Limited Warranty | 30 Day |
| Application/Usage | Magazine ~ Document ~ File ~ Literature ~ Folder |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9.9" |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Description
Bring a clean, modern look to your office with this magazine file. As part of the Advantus Fusion Collection, it features rolled high-gloss edges that provide a bold contrast and perfect pop of color against the slightly textured exterior surface for the perfect balance of color and design. Magazine file holds mail, trade publications, catalogs, magazines or other paperwork. It is made of durable polystyrene.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.