‹ Prev
Next ›
3M™ Flat Panel Document Holder 255mm x 230mm x 70mm
Non-Returnable
- Workspace Solutions for comfort, organisation and productivity
- They mount with 3M™ Command™ Adhesive strips for easy and clean removal, with no sticky residue
- Includes 1 document holder measuring 255 x 230 x 70mm
- Can contain up to 35 sheets
$POA
Product Details
General Information
| Manufacturer Part Number | DH445 |
| Product Color | Black ~ Silver |
| Stackable | No |
| Adjustable angle | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Maximum capacity | 35 sheets |
| Width | 228.6 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Height | 63.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 83040000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Product Information
| Brand | 3M |
| Type | Copy Holder |
Description
Designed specifically for use with flat panel/LCD monitors. Mounts on either left or right side. Patented clip enables portrait, landscape and legal paper configurations.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.