‹ Prev
Next ›
3M Desk/Office Cleaner Spray - For Multipurpose - 15 fl oz (0.5 quart) - Recommended For: Grease Remover, Grime Remover, Dirt Remover, Dust Remover, Fingerprint Remover, Coffee Remover, Soda Remover - Non-abrasive - 1 Each
- Cleans quickly with an easy-to-use foaming action.
- Good for desktops, cabinets, painted surfaces and vinyl.
- Foaming action helps reduce running on vertical surfaces.
- Not recommended for computer screens, glass, or varnished and natural wood surfaces.
$12.60
Product Details
General Information
| Cleaner Volume | 15 fl oz (0.5 quart) |
| Cleaner Form | Liquid |
| Product type | Equipment cleansing air pressure cleaner |
| Weight | 425 g |
| Package width | 217 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 281 mm |
Product Information
| Brand | Varies |
| Type | Multi Purpose Cleaner |
Description
Quick, gentle cleaning action easily removes dust, dirt, fingerprints, coffee, soda and more from a variety of office surfaces. Foaming action will not drip. Use on desk tops, book cases, file cabinets, painted surfaces and more.